6 טיפים לסידור החנות ונקודת המכירה

לסידור נקודת המכירה השפעה ישירה על ההכנסות והרווח שלה. מחקרים שנעשו בתחום, מייחסים לסידור נכון של החנות והמדף יכולת להעלות בעד 50% את המכירות בשטח המדף הנתון.

להלן 6 טיפים מועילים לסידור נכון של החנות והמדף:

1. רצוי ומומלץ לסדר את החנות והמדף, באופן המעניק יתרון לפריטים בעלי פוטנציאל מכירה ורווח גבוהים. כמובן שהדבר מחייב ניתוח ומידע בנוגע לרווחיות ולהיקף המכירות של הפריטים השונים. אם אין לכם מידע ברמת פריטים בודדים אלא רק קטגוריות, השתדלו לסדר את המדפים כך שקטגוריות בעלות פוטנציאל מכירה ורווח גבוהים, יקבלו עדיפות. 

2. כאשר רוצים לתת עדיפות יש להתייחס לשני פרמטרים עיקריים: 
א. שטח מדף. למשל אם משקפי שמש לנשים תורמים 70% למכירות העסק, עליהם גם לתפוס 70% משטח המדף. 
ב. מיקום המדף. מדף עדיף הינו מדף בגובה העין. 

3. כהשלמה לאמור לעיל, אל תבליטו פריטים שפוטנציאל המכירות שלהם נמוך. לעיתים קרובות אני נתקלת בחנויות החושפות בהבלטה פריטים שמכירותיהם נמוכות, במטרה להגדילם או להיפטר מהם. חשוב לדעת שכשמדובר בפריט בעל פוטנציאל מכירה נמוך, חשיפתו על שטחי מדף גדולים יותר אומנם תסייע לגידול במכירות שלו, אך תוספת המכירות בטלה בהשוואה לתוספת שניתן להשיג מהבלטת שטחו של פריט בעל פוטנציאל מכירה גבוה. יתרה מכך, חיסול מלאי במחירי עלות או אף למטה מכך, הינו לעיתים קרובות זול יותר בהשוואה ל"הקרבת" מדף עדיף.

4. הקפידו על מדף שופע, מסודר ונקי. 

5. תצוגה בסמוך לכניסה לחנות הינה בעייתית. לקוחות הנכנסים לחנות, זקוקים לזמן התאקלמות ולכן לא ישימו לב לפריטים המוצגים ממש בכניסה. 

6. הציגו על דלפק הקופה או מאחוריה פריטי מבצע במטרה להגדיל את המכירה פר לקוח. להלן מספר המלצות בנושא:
- חשוב שהפריטים יפנו למכנה משותף רחב של קונים.
- דאגו שהמחיר שלהם יהיה נמוך וייצג 5% עד 10% מסל הקנייה השכיח של הלקוחות שלכם.
- הצעה אקטיבית של פריטי מבצע אלו על ידי מי שנמצא בקופה, משפרת משמעותית את המכירה שלהם.  

בחזרה לדף הקודם
6 טיפים לסידור החנות ונקודת המכירה