ייעוץ עסקי לעסקים קטנים

ייעוץ עסקי לעסקים קטנים הנו תחום התמחות לא רק בישראל אלא בעולם כולו. עסקים קטנים מהווים במידה רבה ליבה כלכלית של מדינות ולכן התפתחה סביבם רשת ענפה ומגוונת של שירותי שיווק, מכירות, שירותים בנקאיים, כלכליים וייעוץ ניהולי.
ייעוץ עסקי לעסקים קטנים מחייב הבנה מעמיקה של כל היבטי ההתנהלות של העסק. עסק קטן אינו יכול לקחת גם יועץ כלכלי, יועץ שיווקי, יועץ תפעול וגם יועץ ארגוני והוא מחפש ייעוץ עסקי שייתן לו מענה לכל היבטי הפעילות העסקית. 
 
חנה שמשי הנה בעלת ניסיון של למעלה מעשרים שנה בפעילות מקצועית מגוונת הכוללת ניהול מחלקות ויחידות מקצועיות בחברות בינלאומיות מובילות וכן ייעוץ עסקי לעסקים קטנים.

 הייעוץ העסקי לעסקים קטנים מתבצע בשיטה שפותחה על ידי חנה שמשי והיא כוללת את העקרונות הבאים:

ייעוץ עסקי בתהליך מהיר, ממוקד ויעיל.
ייעוץ שמטרתו מימוש המטרות והיעדים של העסק הקטן
הליכה יד ביד עם בעלי העסק בתהליך משולב ומשותף
אבחון ראשוני מעמיק ומקצועי
תכנית עסקית המתווה יעדים ודרך ברורה ובהירה להתפתחות העסק
ליווי והכנה של כלים מעשיים, פשוטים ונוחים ליישום
זמינות גבוהה ללקוח 
מחויבות להשגת תוצאות במונחי מכירות, הכנסות ורווח
מעקב שיטתי ומקצועי במטרה לוודא שעומדים ביעדים ומשיגים את התוצאות העסקיות הרצויות.
 

הייעוץ העסקי לעסקים קטנים מתמקד בתחומים הבאים:

ייעוץ עסקי בנושאים אסטרטגיים
ייעוץ עסקי עם דגש על מכירות והפצה
ייעוץ עסקי עם דגש על תמחור ומחירים
ייעוץ עסקי בנושא גיוס וניהול עובדים
ייעוץ עסקי בנושאי ניהול זמן, ניהול מלאי
 

ייעוץ לעסקים קטנים חדשים

לא כל יזם זקוק לייעוץ לעסקים קטנים חדשים.תשובות ל 5 השאלות הבאות יסייעו לך להחליט: 
האם הרעיון לעסק הקטן החדש מגובש?
האם בדקת את הפוטנציאל של העסק החדש? 
האם יש לך הערכה לתקציב הנדרש להשקעה ראשונית? לתפעול שוטף?
האם יש לך תשובה לגבי נקודת האיזון של העסק החדש והערכה לגבי הרווח הצפוי?
האם גיבשת יעדי מכירות ורווח?

במשק הישראלי המאופיין בתנודות רבות ובתחרותיות גבוהה, אין זה פשוט בכלל לנהל ולקיים עסק קטן שמצליח לצמוח, להפיק רווחיות טובה ולשגשג. למעשה, רבים מבעלי העסקים הקטנים מצויים בתחושה שהעסק אינו ממצה את הפוטנציאל הטמון בו, אך מתקשים לשים את האצבע על הסיבות לכך.אם התחושה הזו מוכרת לכם, ואפילו אם יש לכם כיוון מסוים לצמיחה והתפתחות בראש אבל אינכם בטוחים לגבי הצעד, ייעוץ עסקי לעסקים קטנים עם חנה שמשי יכול לסייע רבות.


מה כדאי לדעת על ייעוץ עסקי לעסקים קטנים

ייעוץ עסקי לעסקים קטנים עשוי לעסוק בקשת רחבה של נושאים, כפי שיוסבר בהמשך, אולם המטרה העיקרית שלו היא לעזור לעסק לצמוח ולבטא זאת במישור הכלכלי, כלומר להגדיל את הרווחיות וגם את המחזור. אמנם, מטרה זו בוודאי עומדת לעיניכם לאורך כל תקופת הפעילות, אולם גם אנשים מאוד מוכשרים בתחומם לא בהכרח מחזיקים בכישורים מעולים המקיפים את כל האלמנטים של ניהול עסק.

כך למשל, בעסקים קטנים רבים מאוד תמחור המוצרים אינו מספיק מדויק ואינו לוקח בחשבון את מכלול ההיבטים, כגון סך העלויות הקשורות בשיווק ואספקת המוצר, את המיתוג של העסק, הייחודיות של מוצריו, שאיפות הרווח, המחירים של המתחרים וכן הלאה. במרבית המקרים נוצר תמחור נמוך מדי הפוגע ברווחים ולעיתים אף מתבטא בהפסדים על מוצרים ושירותים מסוימים. במהלך הייעוץ העסקי נסקר לעומק גם נושא התמחור ובמידת הצורך מבוצעים שינויים נדרשים שמשפרים את הרווחיות ומחזקים את התזרים.

כאמור, בהמשך המאמר ייסקרו מגוון מרכיבים של ייעוץ עסקי, אך מה שחשוב לדעת תחילה הוא שמדובר בתהליך המבוצע ביחד, במשותף. לא מדובר בהנחיות שהיועצת העסקית מנחיתה מלמעלה אלא בעבודה בגובה העיניים עם בעל העסק, אשר לאור תובנותיה והמלצותיה של היועצת לומד לתת בה אמון. עוד חשוב לדעת כי הייעוץ הוא תהליך ממוקד שמכוון להשגת תוצאות, כאשר ניתן לפרוש אותו על פני תקופה ארוכה או מספר פגישות בודדות בהתאם לרצון והצורך.

 

איך בוחרים ליווי לעסק

בשוק המקומי פועלים לא מעט אנשים המציעים ליווי עסקי לעסקים קטנים, וכמו בכל תחום קיימים ביניהם הבדלים בניסיון, בידע, בהשכלה, בכישורים, בהצלחות המוכחות וכן הלאה. ומכיוון שליועצת העסקית שעימה תעבדו יכולה להיות השפעה משמעותית מאוד על שגשוג העסק בטווח הקרוב והרחוק, יש לבצע את הבחירה באופן מושכל.

ראשית, מומלץ לתת עדיפות ליועצת בעלת השכלה אקדמית מקיפה בתחומי הכלכלה ומנהל העסקים. שנית, רצוי שלא יהיה זה יועץ העושה את צעדיו הראשונים ואת ה- "סטאז'" שלו עליכם, אלא מי שיש לו ניסיון רב שנים וכבר ליווה עשרות עסקים קטנים.

ממש לא יזיק גם לקבל המלצות מלקוחות של היועצת העסקית ולשמוע ממקור ראשון על האופן שבו סייעה להם. ומעבר לכך, כמובן שכדאי לבחון את הכימיה עם היועצת, את האופן שבו היא מקשיבה ומדברת אתכם, את הנינוחות איתה ואת האמון שהולך ונוצר לאור הרמה המקצועית שהיא מפגינה.

 

למה מומלץ לבחור באיש מקצוע המתמחה בייעוץ עסקי לעסקים קטנים

אמנם יש קווי דמיון מהותיים בין עסקים קטנים לעסקים מסדרי גודל בינוני וגדול. יחד עם זאת, קיימים מאפיינים ייחודיים לעסק קטן מבחינת מספר העובדים, האווירה במקום, מסגרת התקציב, סוגיות הפרסום ועוד – המצריכים בקיאות ספציפית וניסיון רב.

יועץ העסקי המתמחה בייעוץ לעסקים קטנים יידע לכן לתת פתרונות יעילים ויצירתיים שכבר הוכיחו את עצמם, וזהו יתרון חשוב שהלקוח מרוויח ממנו באופן מובהק.

 

מה כולל ליווי עסקי לעסק קטן אצל חנה שמשי

כאמור, ליווי עסקי לעסקים קטנים עשוי לכלול שורה ארוכה של היבטים, ומטרתו היא לסייע לעסק לגדול ולצמוח. חנה שמשי מספקת ייעוץ, הדרכה והנחיה וגם מסייעת בהכנת הכלים והמהלכים המעשיים שהעסק זקוק להם.

בין היתר ובהתאם לצורך, הייעוץ העסקי של חנה שמשי כולל פיתוח שירותים ומוצרים חדשים, הרחבת ההפצה, פנייה לקהלים חדשים, הגדלה של הפעילות הפרסומית, שינויי מחירים ותמחור, התמקצעות עסקית, שיתופי פעולה עסקיים, העצמת עובדים ועוד.


לבחירתך ייעוץ עסקי וליווי לטווח בינוני וארוך או ייעוץ עסקי בנושאים ממוקדים ופגישת ייעוץ חד פעמית.


לממליצים שנהנו מייעוץ עסקי לעסקים קטנים

לתיאום פגישת ייעוץ חייגו 03-5401628 או צרו קשר

על ייעוץ לעסקים קטנים חדשים 


בחזרה לדף הקודם
ייעוץ עסקי לעסקים קטנים